Home Naujienos Vitamino B12 trūkumas atsiranda dėl šių vaistų! Čia yra 6 pavojingi simptomai!

Vitamino B12 trūkumas atsiranda dėl šių vaistų! Čia yra 6 pavojingi simptomai!

by admin

Patiko? Duok like ir pasidalink!

Ši informacija mane labai nustebino! Jūs tikriausiai nežinote apie tai!

Kuo senesni, tuo sunkiau jūsų organizmui įsisavinti vitaminą B12. Daugelis vyrų ir moterų kenčia nuo vitamino B12 trūkumo, net nežinant.

Vaistinių preparatų vartojimas ir įvairios ribojančios dietos gali labai padidinti vitaminų trūkumo galimybes. Jei jaučiatės nuolat pavargę, galvos svaigimas, koncentracijos sunkumai, užmaršumas, tai gali būti dėl mažo vitamino B12 kiekio organizme.

Rūpinkitės savimi ir būkite sveiki!

Vitaminas B12 yra vandenyje tirpus vitaminas, o mūsų kūnas savaime nesukuria, o tai reiškia, kad mes galime jį gauti tik su maistu. Bet net jei valgote daug maisto, kuriame yra daug vitamino B12, kai kurie vaistai gali sukelti jo trūkumą.

Vienas iš labiausiai paplitusių B12 trūkumą sukeliančių vaistų yra vaistas, skirtas 2 tipo diabeto gydymui, vadinamas metforminu.

Mokslininkai Alberto Einšteino medicinos kolegijoje ištyrė metformino vartojimo poveikį vitamino B12 lygiui. Jie nustatė, kad dalyviai, vartojantys du kartus per parą metformino, turėjo daug mažesnį vitamino B12 kiekį nei kiti dalyviai. Daugelis dalyvių taip pat turėjo anemiją, kuri taip pat susijusi su B12 trūkumu.

Kiti vaistai, kurie gali sukelti B12 trūkumą, yra šie:

Protonų siurblio inhibitoriai (PPI)
statinai
diuretikai
antikonvulsiniai
kortikosteroidai
Diabeto vaistai, tokie kaip Glucophage ir Riomet
Parkinson vaistai, tokie kaip Levodopa ir Carbidopa

Požymiai, kad jūsų vaistas sukelia vitamino B12 trūkumą
Jei dažnai vartojate pirmiau minėtus vaistus, manote, kad tai yra šalutinis poveikis, galintis sukelti vitamino B12 trūkumą, ir aprašome kai kuriuos B12 trūkumo simptomus.

1. Jūs galite miegoti per dieną, o
nuovargis yra dažnas daugelio sveikatos problemų, įskaitant vitamino B12 trūkumą, požymis. Jūsų kūnas priklauso nuo B12, kad gamintų raudonus kraujo kūnus, kurie perneša deguonį į jūsų organus. Kai jūsų kūnas neturi pakankamai B12, jūsų ląstelės neturi pakankamai deguonies. Tai gali padėti jums jaustis pavargę, nesvarbu, kiek jūs miega.

2. Turite atminties problemų:
mažas vitamino B12 kiekis gali sukelti panašius simptomus, kaip ir demencija sergančių pacientų simptomai: užmirštumas, sunkumas susikaupti, nesugebėjimas prisiminti net paprastos informacijos ir kt. Šie simptomai išnyksta papildant vitamino B12 .

3. Jūs jaučiate galvos svaigimą. Svaigimo
jausmas gali būti B12 trūkumo požymis. Mažas B12 kiekis jūsų organuose reiškia mažiau deguonies. Kuo ilgiau jūsų kūnas patiria deguonies trūkumą, tuo daugiau svaigsta ir pavargsite. B12 trūkumas taip pat gali sukelti regėjimo problemas.

4. Jūsų oda yra šviesi
Kai jūsų organizme trūksta vitamino B12, jūsų raudonieji kraujo kūneliai gali lengvai suskaidyti. Tai gali sukelti pigmento, vadinamo bilirubinu, išsiskyrimą, kuris suteikia odai geltoną atspalvį. Jei atrodo šiek tiek geltona, tai gali būti B12 trūkumo požymis.

5. Jaučiate nervingumą ir nuotaikos svyravimus
Vitaminas B12 suteikia kūnui energiją. Trūkumas gali sukelti nerimą, kuris gali sukelti nervingumą, depresiją ir nuotaikos svyravimus.

B12 dalyvauja smegenų cheminių medžiagų, padedančių reguliuoti nuotaiką, įskaitant serotonino ir dopamino sintezę. Jei jaučiatės temperamentingesni, nei įprasta, gali būti kaltinami maži B12 lygiai.

6. Turite regėjimo problemų
: labai mažas vitamino B12 kiekis gali pakenkti regos nervui per tam tikrą laiką arba prijungti kraujagysles tinklainėje. Tai gali sukelti neryškų matymą, dvigubą matymą, jautrumą šviesai ir regos netekimą.

Patiko? Duok like ir pasidalink!

JUMS TAIP PAT PATIKS

Facebook komentarai

Reklama