Home Naujienos Neįtikėtini kakavos faktai! Sužinokite, kodėl taip svarbu gerti kakavą, ypač jei esate vyresni nei 40 metų!

Neįtikėtini kakavos faktai! Sužinokite, kodėl taip svarbu gerti kakavą, ypač jei esate vyresni nei 40 metų!

by admin

Jūs negeriate kakavos, bet veltui … ir dėl to!

Sužinok, kiek jo reikia sveikatai!

Šis skanus gėrimas suteikia energijos ir gali apsaugoti nuo virusų ir infekcijų.

Kakava pagerins jūsų nuotaiką ir padidins gyvybingumą!

Kakavoje yra medžiagų, kurios gerina atmintį ir stimuliuoja smegenų veiklą, taip pat normalizuoja cholesterolio kiekį kraujyje.

Kakava yra pripažinta daugelio naudingų mikroelementų turinčių produktų lydere, o cinko kiekio atžvilgiu joje nėra nė vieno!

Kakavos pupelės turi baltymų (12-15%), riebalų, angliavandenių (6-10%), B grupės vitaminų, skaidulų ir antioksidantų.

Naujausi tyrimai nustatė, kad kakava turi dar vieną junginį (kokosilą), kuris skatina odos ląstelių dauginimąsi ir augimą, gydo žaizdas ir neleidžia susidaryti raukšlėms.

Kakavoje yra ir kitos medžiagos – epikateino, kurios dėka jūs galite apsaugoti savo kūną nuo daugelio pavojingų ligų, tokių kaip vėžys, diabetas, širdies smūgis ir insultas.

Amerikiečių mokslininkai patvirtino faktą, kad nepaisant to, kad kakava turi daugiau kalorijų nei arbata ir kava, ji nepadidina kūno svorio. Net nedidelė kakavos dalis gali greitai prisisotinti ir dėl to nepersivalgyti. Jei norite numesti svorio – gerkite kakavą!

Kakavą rekomenduojama vartoti ryte. Natūralus kakavos pigmentas melaninas sugeria šilumos spindulius, o tai padės apsaugoti odą nuo ultravioletinių spindulių ir išgelbėti nuo saulės nudegimo.

Ir šis kakavos receptas jus nustebins savo skoniu ir kelis kartus padidins kakavos pranašumus!

Kakava, cinamonas ir gvazdikėliai visi turi nuostabių savybių, kurios padeda kovoti su mikrobais ir mažina ligos tikimybę, ypač šiais šaltais žiemos mėnesiais. Kakava yra galingas antioksidantas, joje gausu magnio ir vitaminų. Kuo tai ypač naudinga, ypač jei esate vyresnis nei 40 metų, jums to tiesiog reikia!

Cinamonas gerina kraujotaką ir mažina uždegimą organizme, o gvazdikėliai pasižymi galingomis antiseptinėmis ir analgezinėmis savybėmis.

Ingredientai

2 puodeliai pieno, jei naudosite migdolų pieną, skonis bus turtingesnis!
1, 1/2 šaukšto kakavos miltelių ar šokolado
1 šaukštelio cinamono
1/2 šaukštelio maltų gvazdikėlių
žiupsnelis druskos
1/4 šaukštelio stevijos (nebūtina)

Virimas:

Į keptuvę sudėkite kakavą ar šokoladą, prieskonius, steviją ir druską į migdolų pieną ir kaitinkite ant vidutinės ugnies, kol viskas gerai ištirps piene. Aš rekomenduoju naudoti šluotelę ir nuolat maišant kaitinti mišinį.

Nepaprastas apetitas!

1

JUMS TAIP PAT PATIKS

Reklama
error: