Home Naujienos Kiaušiniai yra sveikas produktas, tačiau jų negalima valgyti daugiau kaip 3 per savaitę. Štai kodėl

Kiaušiniai yra sveikas produktas, tačiau jų negalima valgyti daugiau kaip 3 per savaitę. Štai kodėl

by admin

Daugelį metų tyrėjai ginčijasi apie kiaušinių valgymo naudą ir pavojų žmogaus sveikatai. Dietologų nuomonė apie tai, kiek kiaušinių reikia ar galima suvalgyti per savaitę, dažnai labai skiriasi, rašo CNN .

Remiantis nauju amerikiečių mokslininkų tyrimu, geriausias pasirinkimas sveikatai yra du – trys kiaušiniai per savaitę.

IFrameJei valgysite kiaušinius dažniau, tai gali padidinti cholesterolio kiekį kraujyje, o tai kelia grėsmę širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, teigia mokslininkai.

Amerikos mokslininkų tyrime dalyvavo 30 tūkstančių žmonių, duomenys buvo surinkti per 17 metų.

Perdėto kiaušinių vartojimo rizika sveikatai yra susijusi su dideliu kiaušinio trynio cholesterolio kiekiu. Vidutiniškai didelio kiaušinio trynyje yra maždaug 185 miligramai cholesterolio.

Amerikos mokslininkai padarė išvadą, kad suvartojus 300 miligramų cholesterolio per dieną, padidėja širdies ligų rizika 17%, o priešlaikinės mirties rizika – 18%.

IFrameValgant 3-4 kiaušinius per savaitę, tyrimo duomenimis, širdies ir kraujagyslių ligų rizika padidėja 6%, o priešlaikinės mirties rizika – 8%.

Jei per dieną yra du kiaušiniai, tada, pasak mokslininkų, rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis iš karto padidėja 27 proc., O priešlaikinės mirties rizika – 34 proc.

Šiame tyrime nebuvo atsižvelgta į dalyvių amžių, jų fizinio aktyvumo lygį ir tokio blogo įpročio kaip rūkymas buvimą ar nebuvimą.

IFrameTaip pat mokslininkams nesidomėjo aukšto kraujospūdžio buvimo tarp tyrimo dalyvių klausimas.

„Mūsų tyrimas parodė, kad jei du žmonės valgo tą patį, bet valgo skirtingą skaičių kiaušinių, tada tas, kuris valgo daugiau kiaušinių, turi didesnę širdies ligų riziką nei tas, kuris valgo mažiau nei šis produktas“, – sako tyrimo bendraautorė Norrina Allen .

Ji pataria pasilikti 2–3 kiaušinius per savaitę, taip pat pataria tiems, kurie dėl kokių nors priežasčių negali vadovautis mokslininkų patarimais, teikti pirmenybę baltymams ir valgyti mažiau trynių, kuriuose daugiausia yra cholesterolio.

Tačiau praėjusiais metais buvo paskelbti britų mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai, kuriuose padaryta išvada, kad suvalgius bent vieną kiaušinį per dieną, sumažėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika.

Ir jie tai paaiškina tuo, kad kiaušiniai yra vienas sočiųjų maisto produktų pagal naudingąsias medžiagas. Kiaušiniuose yra daug baltymų, vitaminų A, D, B ir B12, taip pat liuteino ir zeaksantino, kurie padeda sustiprinti regėjimą.

„Puiku suvalgyti vieną ar du kiaušinius per dieną. Nebijokite jų“, – sako dr. Frankie Philips iš Britanijos dietologų asociacijos.

Tiesa, jis perspėja – kiaušiniais neturėtų būti piktnaudžiaujama, kaip ir bet kokiu kitu maistu. Jie turi daug baltymų, o baltymų perteklius organizme sukuria per didelę naštą inkstams.

Kiek kiaušinių per dieną suvalgai?

0

JUMS TAIP PAT PATIKS

Reklama
error: