Home Naujienos Mūsų sėkmė priklauso nuo to, su kuo susituokėme: tai įrodė mokslininkai

Mūsų sėkmė priklauso nuo to, su kuo susituokėme: tai įrodė mokslininkai

by admin

Patiko? Duok like ir pasidalink!

Kaip parodė mokslininkų pastebėjimai, tie asmenys, kurie turi patikimą užpakalį sutuoktinių pavidalu, yra daug labiau linkę imtis sudėtingų problemų sprendimo.

Nesutikite su tuo ar ne, mūsų gyvenimo sėkmė ir pasaulėžiūra tikrai priklauso nuo aplinkinių. Mokslininkai mano, kad sėkmę iš esmės lemia tai, su kuo asmuo sudaro santuoką.

Carnegie Mellon universiteto tyrimai parodė, kad antroji pusė gali stipriai įtakoti mūsų gyvenime priimamus sprendimus ir dėl to prisidėti ar trukdyti mūsų sėkmei.

Mokslininkai įrodė, kad žmonės, turintys tvirtą stuburą ir stiprią sutuoktinių paramą, yra linkę sau leisti sėkmę šiame gyvenime.

Asmuo, kurį visada palaiko sutuoktinis, sugeba priimti sudėtingos užduoties sprendimą. Tokią išvadą padarė ekspertai, ištyrę daugiau nei šimto šešiasdešimt trijų vedusių partnerių šeimyninį gyvenimą. Kiekvienam sutuoktiniui buvo suteikta galimybė pasirinkti: išspręsti nesudėtingą problemą ar dalyvauti konkurse dėl kažkokio apdovanojimo. Tuo pačiu metu specialistai kruopščiai užfiksavo viską, visus porų dialogus.

Buvo parodyta, kad tyrimo dalyviai, kuriems labai pritarė kitos pusės, buvo labiau linkę dalyvauti konkurse dėl prizo. Ir priešinga situacija, tie asmenys, kuriems praktiškai nepateikė palaikymo, pasirinko išspręsti paprastą problemą.

Bet net ir po to eksperimentas nesibaigė. Po šešių mėnesių specialistai susisiekė su tyrime dalyvavusiomis poromis ir išsiaiškino, kad sutikusieji kovoti dėl atlygio, santykiai su sutuoktiniais sustiprėjo, pagerėjo jų savijauta, o laimės lygis buvo daug aukštesnis nei tų, kurie kuris ėmėsi paprastų užduočių, atsisakydamas varžytis dėl prizo.

Tyrimo vadovė, psichologijos profesorė, dr. Brooke Feeney iš Carnegie universiteto sugebėjo įrodyti, kad parama, teikiama asmeniui priimant svarbų sprendimą (pasirenkant naują užimtumo sritį ar susirandant naujus draugus), be jokios abejonės, tiesiogiai veikia tai, kaip žmogaus sėkmė ir gerovė ateityje.

Kita pusė gali padėti mums sėkmingai, palaikydama mus, motyvuodama pasinaudoti naujomis galimybėmis, arba jie gali tai mumyse užgniaužti, priversdami mus mažiau tikėtis pasinaudoti naujomis plėtros galimybėmis.

Ko gero, geriausias mokslininkų teorijos įrodymas yra žvaigždžių pasaulyje populiarios susituokusios poros. Barackas ir Michelle Obama, Priscilla Chanas ir Markas Zuckerbergai yra tik pora garsių santuokų.

Šie žmonės dirba visiškai skirtingose ​​srityse, tačiau visi jie pripažino vieną dalyką: nė vienas iš jų negalėjo būti sėkmingas, jei ne dėl sutuoktinių palaikymo ir motyvacijos.

Interviu Oprah Winfrey, buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barackas Obama sakė:

„Nė vienas mano pasiekimas šiame gyvenime nebūtų įvykęs be žmonos palaikymo. Prieš manęs užduodami klausimus apie tai, kas man padeda išprotėti, išlaikyti pusiausvyrą ir susitvarkyti su beprotišku stresu. Taigi, viskas apie šią nuostabią moterį. Ji nėra tik puiki pirmoji ponia, ji yra mano palaikymas. Kiekvieną dieną pasitikiu ja dėl daugelio dalykų “.

O štai M. Zuckerbergo atsisveikinimo kalba Harvardo studentams, 2017 m. Socialinės medijos kūrėjas „Facebook“ visą savo darbą paskyrė žmonai: „Mano žmona yra pats svarbiausias ir brangiausias žmogus mano gyvenime, todėl vedybos su ja buvo pats svarbiausias įvykis, kurį aš kada nors padariau“.

Todėl norėčiau pridurti iš savęs, kad kiekvienas žmogus turi savo sėkmės sampratą. Galbūt kažkas net negalvojo apie vedybas, vis dėlto ne vienas žmogus paneigs buvimą ryškiausių ir nuostabiausių jausmų, kuriuos mūsų gyvenimas alsuoja mylimų žmonių dėka.

Buvimas artimu žmogumi, kuris nuoširdžiai tiki mumis, visada teikia palaikymą, motyvuoja žmones vaidinti didelę, tikrai vertingą dovaną. Tokie santykiai suteikia galimybę pasiekti sėkmės gyvenime, taip pat pripildo mus laimės ir dėkingumo.

Ir, žinoma, yra nuomonė, kad mūsų sėkmė atrodo ne tokia reikšminga, kai mes neturime galimybės ja pasidalinti su kuo nors.

Patiko? Duok like ir pasidalink!

JUMS TAIP PAT PATIKS

Facebook komentarai

Reklama