Home Testai Savęs pažinimo testas: užduokite sau šiuos 5 klausimus

Savęs pažinimo testas: užduokite sau šiuos 5 klausimus

by admin

Patiko? Duok like ir pasidalink!

– Norint tapti savimi, reikia daug drąsos. (E.E. Cummingsas)

Dažna istorija

Būdamas dvidešimt penkerių buvau laimingas vedęs, turėjau nuostabią karjerą, daug draugų ir puikių finansinių galimybių. Tačiau visą šį laiką aš reguliariai išgyvenau įkyrų melancholijos ir nerimo jausmą, kartais peraugantį į tam tikrą depresiją.

Man prasidėjo tikra kova su savimi, bandžiau suprasti, kodėl ir kuo džiaugiuosi, jei turėjau viską, ką laikau svarbiu gyvenime. Ar aš tiesiog savanaudė? O gal mano nustatyta juosta buvo per aukšta? Ar mano lūkesčiai buvo per dideli?

Jei atvirai, negalėjau suprasti, ko man trūksta ir kaip užpildyti šią didžiulę tuštumą, kuri mane ėdė kiekvieną dieną.

Kai atsigręžiu į savo gyvenimą, praėjus dvidešimčiai metų, suprantu, kad tiesiog nežinojau, kas aš esu ir kas mane iš tikrųjų džiugina. Aš visada laukiau kažko ar žmogaus, kuris galėtų atsakyti į šį klausimą.

Aš pradėjau gilintis į save, kad geriau suprasčiau, kas esu ir kas man svarbu, galų gale tai paskatino skyrybas ir tai, kad išėjau iš darbo, taip pat praradau didžiąją dalį savo turto. Be to, man teko kovoti su sunkia liga.

Ne be malonumo prisipažinau, kad, tiesą sakant, visiškai nepažįstu savęs.

Kas aš esu? Kuo aš tikiu? Koks mano tikslas? Kas mane užpildo džiaugsmu ir kas mane džiugina? Tai klausimai, kuriuos pradėjau sau užduoti sulaukęs 45-erių, ir turiu pripažinti, kad atsakyti sau buvo nepaprastai sunku.

Taigi, prieš jus yra tipiška vyro, kuris gyvenime yra sutrikęs ir nori suprasti, ko nori ir kas jį pradžiugins, istorija.

Deja, tokios istorijos šiais laikais nėra toli gražu neįprastos, veikiau net taisyklės, o ne išimtys.

Kas žmogų džiugina

Sunkiausia yra tiesiog žinoti, nuo ko pradėti. Vieniems padeda psichologas, kitiems – meditacija ir psichologinės literatūros skaitymas, treti patys pasiekia paprastas, bet tokias sudėtingas tiesas.

Taigi, šie penki pagrindiniai klausimai gali būti paleidimo pultas norint pradėti kelią į savęs pažinimą.

Taigi:

1. Kas ar kas tu buvai, jei žinojai, kad nepavyks?

Nesėkmės rizika gąsdina daugumą žmonių.

Kiek kartų norėjote pakeisti darbą ar kilti karjeros laiptais, persikelti į naują miestą, pradėti daryti tai, kas jums patinka, ar tapti tam tikros srities ekspertu? Kas jus stabdė? Nesėkmės baimė tikrai.

Bet jei būtumėte 100 procentų įsitikinęs, kad nepavyks, koks būtų jūsų atsakymas?

2. Koks būtų jūsų pristatymas nuo pusantros iki dviejų minučių?

Bene svarbiausias ir tuo pačiu sunkiausias klausimas įvairiuose interviu yra trumpas savęs pristatymas. Jūs turite mokėti teisingai pateikti save, ir tai padaryti labai sunku.

Remiantis statistika, būtent šis klausimas kelia sunkumų apklaustiems žmonėms. Žinoma, į atsakymą galite įtraukti savo pareigybės aprašymą ar karjeros pasiekimus. Tačiau pažvelkite į tai iš kitos perspektyvos: pavyzdžiui, kaip prisistatėte susitikdami su nauju draugu ar per pirmą pasimatymą su patinkančiu žmogumi.

Kaip apibūdintumėte save, kad klausiantis asmuo iš tikrųjų suprastų, kas jūs esate ir kas jums svarbu?

3. Kokios yra jūsų pagrindinės gyvenimo vertybės?

Gyvenimo vertybės yra tai, kas, jūsų manymu, yra svarbi gyvenime, jums svarbiausia.

Jie leidžia suprasti, kas šiame gyvenime yra gerai, svarbu, pageidautina ir reikalinga, o kas, priešingai, prieštarauja jūsų prioritetams. Kai galėsite tiksliai nustatyti jums svarbiausius dalykus, galėsite nustatyti ir apibrėžti tuos pačius prioritetus.

Iš tikrųjų tokios informacijos apie save supratimas yra pagrindinis dalykas užtikrinant, kad jūsų kasdienis gyvenimas atitiktų šias vertybes. Jei jums reikia pagalbos apibrėžiant savo gyvenimo vertybes, gali būti verta šiek tiek atidėti įprastus dalykus, medituoti ar tiesiog pailsėti nuo savo kasdienybės.

4. Kas tave tikrai džiugina?

Šis tešlos taškas yra susijęs su ankstesniu punktu apie savo gyvenimo vertybių apibrėžimą. Užduokite sau šį klausimą, kai tik iš tikrųjų apibrėžsite savo prioritetus.

Pavyzdžiui, jei jūsų pagrindinis gyvenimo prioritetas yra šeima, ar darbas, apimantis daug kelionių, jus džiugintų?

Gerai pagalvokite apie tai. Prisiminkite savo norus ir svajones, kai buvote jaunesnis, palyginkite juos su tuo, ko norite dabar ir kas jus tikrai nudžiugins šiuo gyvenimo momentu.

5. Jei pinigai nebūtų tikslas, kaip norėtumėte gyventi savo gyvenimą?

Daugeliui žmonių laimė ir sėkmė yra tiesiog didelių pinigų sinonimas. Tikriausiai ne kartą esate girdėję ką nors sakant: jei laimėčiau loterijoje, norėčiau …

Tačiau atminkite, kad tai visai nėra pinigų klausimas. Tai daugiau klausimas, kaip peržengti savo mąstymą ir įveikti barjerus, kuriuos patys esame apėmę savo siekius ir veiksmus. Be to, mes daug ką vertiname pagal jų finansinę vertę.

Nustokite žiūrėti į tokius dalykus, neturėtumėte galvoti materialiai. Galbūt tik priėjęs prie šio supratimo praplečiate savo mąstymo sritį ir pradedate kurti planą tikslams pasiekti, kurių galbūt anksčiau nė neįsivaizdavote.

Sunkūs klausimai ir atsakymai

Tai yra sudėtingi klausimai, ir atsakymai į juos taip pat negali būti sunkūs ar greiti. Tiesą sakant, kartais tenka permąstyti savo gyvenimą, todėl atsakymai į kai kuriuos klausimus gali keistis priklausomai nuo to, ką gyvenimas tau duoda.

Šie klausimai yra sunkūs ir kruopštus darbas su savimi, nes reikia pažvelgti į savo pasąmonę. Tačiau toks darbas yra būtinas norint iš tikrųjų suprasti save giliau.

Žinoma, atsakę į visus šiuos klausimus, jūs neatpažinsite savęs iki šimto procentų, o klausimų vis tiek liks. Tačiau tokiu būdu galėsite visiškai pakeisti savo neigiamą mąstymą ir atstatyti save į teisingą vidinį dialogą su savimi.

Žiūrėdamas į pasaulį neigiamai, jūs apribojate savo galimybes pamatyti save šiandien ir tuo, kuo galite tapti ateityje. Tačiau didžiausi pokyčiai gali įvykti, kai permąstysi savo siekius ir norus, šiek tiek įsigilindamas į save.

Kiekvienam iš mūsų būtina išmokti suprasti, kas iš tikrųjų svarbu gyvenime, rasti visaverčius ir aistringus santykius, būti nuoširdesniems su tais, kuriuos mylime, ir atrasti savyje aukštesnę galią ką nors sukurti.

Kai sutelksime energiją tinkama linkme – ir ši kryptis leis pažvelgti į save, gausime daug.

Taigi, raskite ramią ir ramią vietą, skirkite sau pakankamai laiko apgalvoti kiekvieną klausimą, tada atsakykite į juos nuoširdžiai ir nuoširdžiai.

Taigi, pradėkite savo sąmonės gelmes. Pakeiskite kryptį, jei manote, kad tai neteisinga. Kurkite naujas svajones arba atraskite jas iš naujo.

Tik tokiu būdu jūs pradėsite gyventi visą gyvenimą, neatsigręždami atgal ir nepriekaištaudami dėl praeityje padarytų klaidų.

Patiko? Duok like ir pasidalink!

JUMS TAIP PAT PATIKS

Facebook komentarai

Reklama