Home Receptai Draugė pasidalino kotletų paslaptimis: kodėl negalima pridėti kiaušinių, duonos ir pieno į faršą

Draugė pasidalino kotletų paslaptimis: kodėl negalima pridėti kiaušinių, duonos ir pieno į faršą

by admin
15258 views

Patiko? Duok like ir pasidalink!

Daugelis nemėgsta virti kotletų – jie dega, tada būna kieti, tada, priešingai, suyra tiesiai į keptuvę. Taigi turėjau lygiai tokias pačias bėdas, kol draugė atėjo aplankyti ir pasidalijo savo profesinėmis paslaptimis. Ji dirba virėja.

1 paslaptis

Skaniausi kotletai gaminami iš įvairios faršo – kiaulienos, jautienos, paukštienos. Sumaišykite nuo 1 iki 1 ir naudokite kiaulieną ir paukštieną arba kiaulieną ir jautieną, jautieną ir paukštieną. Iš tokios maltos mėsos gaunami ne tik kotletai, bet ir mėsos kukuliai bei įdaras kopūstų suktinukams.

2 paslaptis

Nemirkykite duonos piene – dėl pieno mėsa tampa kietesnė, geriau naudoti vandenį. Duonos proporcijos maltai mėsai – 250 g 1 kg maltos mėsos.

3 paslaptis

Kiaušiniai taip pat daro kietus pyragus. Kad kotletai nesubyrėtų be kiaušinių, stebėkite faršo ir duonos proporcijas.

paslaptis

Nepagailėkite svogūno – jis daro kotletus sultingus, aromatingus ir skanius. Svogūną už 1 kg maltos mėsos galima paimti apie 200 – 300 g. Sumalti trintuvu arba trimis ant rupios trintuvės arba su mėsa per mėsmalę.

5 paslaptis

Vietoj duonos geriau į maltą mėsą tarkuoti bulves, cukinijas, morkas, kopūstus, ypač žiedinius kopūstus. Pasirodo labai sultinga.

6 paslaptis

O kad kotletai būtų dar sultingesni – įdėkite ledo gabalėlį į vidų. O jei norite ne tik sultingo, bet ir aromatingo, įdėkite gabalėlį sviesto.

7 paslaptis

Trynį galite įdėti į faršą, tačiau suformuoti kotletai apvoliojami miltuose, o tada merkiame baltymą, išplaktą su žiupsneliu druskos. Ši technika išlaiko mėsą sultingą.

Šie paprasti triukai padės paruošti skanius kotletus.

Patiko? Duok like ir pasidalink!

JUMS TAIP PAT PATIKS

Facebook komentarai

Reklama