Home Receptai Uošvė išmokė mane, kaip tai padaryti teisingai! Dabar mano koldūnai labai sultingi ir skanūs, tešla plona ir elastinga

Uošvė išmokė mane, kaip tai padaryti teisingai! Dabar mano koldūnai labai sultingi ir skanūs, tešla plona ir elastinga

by admin

Patiko? Duok like ir pasidalink!

Visi mėgsta koldūnus, ypač kai juos gaminate patys, o ne perkate parduotuvėje. Kad visada gautumėte jų skaniai ir sultingai, atkreipkite dėmesį į mano patarimus.

Visada į tešlą įpilkite šiek tiek augalinio aliejaus, tada ji bus minkšta ir elastinga, gerai išsities ir neplėš. Su juo galite greitai ir lengvai gaminti koldūnus rankomis ir naudodami formą. Taip, ir virimo metu jie nebus šliaužti. Tešla taip pat naudojama koldūnams gaminti.

Kad pati malta mėsa taip pat būtų sultinga ir skani, pakeiskite įprastą šoninę sultiniu, įpilkite pažodžiui porą šaukštų ir gausite minkštą faršą. Arba galite naudoti sviestą.

Aš taip pat įdėjau porą šaukštų augalinio aliejaus į patį vandenį koldūnams virti. Tada jie nesulimpa, tešla įgauna papildomą sultingumą ir minkštumą.

Taip pat nepamirškite į vandenį įpilti lauro lapo, ypač jei mėgstate valgyti naminius koldūnus, su sultiniu, žolelėmis, sviesto gabalėliu.

Patiko? Duok like ir pasidalink!

JUMS TAIP PAT PATIKS

Facebook komentarai

Reklama