Home Receptai 1 litras kefyro, 1 litras pieno, 6 kiaušiniai, 2 arb. Saukšteliai druskos: palieku šaldytuve per naktį, valgau jau ryte

1 litras kefyro, 1 litras pieno, 6 kiaušiniai, 2 arb. Saukšteliai druskos: palieku šaldytuve per naktį, valgau jau ryte

by admin

Patiko? Duok like ir pasidalink!

Aš, žinoma, nesu sūrių gamintojas (tam tikra prasme – ne profesionalus sūrio gamintojas), bet naminį sūrį gaminu reguliariai, už centą, ir tai yra beprasmiška !!! Dabar aš jums pasakysiu, kaip.

Ar visi matė pieną ir kefyrą minkštuose maišeliuose ant tinklų? Kuris yra 32 rubliai? Taigi mums jų reikia.

1 litras kefyro

1 litras pieno

4-6 kiaušiniai

2 šaukšteliai druska

1/3 šaukštelio raudonos aitriosios paprikos

žiupsnelis kmynų

1 skiltelė česnako

nedidelė krūva skirtingų žalumynų: krapai, kalendra, žali svogūnai, petražolės, galite net baziliką

ožragė – žiupsnelis (bet tai mano asmeninė priklausomybė).

1. Pirmiausia supilkite pieną ir kefyrą į puodą ir padėkite ant viryklės, palaukite, kol pieno mišinys gerai sušils (bet neužvirkite). Kol laukiate, kiaušinius išplakite su druska ir, kai mišinys įkais, supilkite kiaušinius ir maišykite ant silpnos ugnies, kol išrūgos atsiskirs.

2. Išjunkite ugnį ir palikite atvėsti mišinį maždaug 2 minutes.

3. Paimkite kiaurasamtį, 2 sluoksnius užklijuokite marle ir supilkite į jį varškės masę. Žoleles sumalkite su česnaku ir įmaišykite į varškę kartu su paprika ir kitais prieskoniais, jei naudojate. Neišmeskite serumo. Į jį įpilkite smulkintų žalumynų, truputį mineralinio vandens su dujomis ir padėkite į šaldytuvą. Kai jis atvės, tai bus skanus padažas okroshka.

4. Varškės masę tolygiai paskirstykite šaukštu, marlę susukite į mazgą ir leiskite išrūgoms visiškai nutekėti. (Aš įdėjau litrinį indelį vandens tiesiai ant ryšulio, tiesiai į kiaurasamtį).

5. Kai išrūgos visiškai nusausins, atsukite marlę ir padėkite sūrį ant indo. Ant sūrio, uždengto ta pačia marle, uždėkite mažą pjaustymo lentą arba plokščią plokštelę, o ant viršaus – ir uždarą indelį su vandeniu: jis atliks priespaudos vaidmenį, iki galo išspausdamas drėgmės perteklių.

Varškę belieka palikti šaldytuve per naktį, o ryte jau gausite labai skanų naminį užkandį. Produkcija yra daugiau nei 550 gramų skanaus naminio sūrio!

Kadangi nemoku gaminti truputį, iš karto pagaminu tik 3×3 litrus, tada papildomai pasūdau ir kepu dalį varškės bei su ja kepu pyragus, pyragus ir visokius troškinius. Neseniai su juo gaminau gruziniškus koldūnus, įmaišiau aštrų suluguni. Labai skanus!

Patiko? Duok like ir pasidalink!

JUMS TAIP PAT PATIKS

Facebook komentarai

Reklama