Home Receptai Uzbekė pasiūlė, kaip skaniai paruošti pyragėlių įdarą. 5 įdarai skaniem pyragėliam

Uzbekė pasiūlė, kaip skaniai paruošti pyragėlių įdarą. 5 įdarai skaniem pyragėliam

by admin

Patiko? Duok like ir pasidalink!

Pyragų skonis priklauso ne tik nuo tešlos, bet ir nuo įdaro. Jei įdarą pasirinkote sėkmingai, pyragai bus minkšti ir skanūs.

Obuolių įdaras

Pirmasis, obuolių įdaras, ruošiamas labai paprastai: paimkite obuolius pagal savo skonį, tris – ant rupios trintuvės ir sumaišykite su cukrumi. Įdarą perkeliame į sietą, kad sukrautumėte sultis, ir viskas. Galite gaminti pyragus. Pagal skonį į obuolius taip pat galite įdėti cinamono arba smulkintų graikinių riešutų.

Sultis naudokite kaip nurodyta – tiesiog gerkite

Kopūstų įdaras su kiaušiniu

Smulkiai ir plonai supjaustykite kopūstus, užvirkite nedideliu kiekiu augalinio aliejaus, Beveik prieš pabaigą pasūdykite ir pipiruokite, įpilkite žolelių.

Išvirkite kiaušinius, atvėsinkite ir supjaustykite mažais kubeliais.
Pagal skonį sumaišome kopūstus su kiaušiniais, druska ir pipirais, paruošiame pyragus.

Ryžių įdaras su kiaušiniu

Kiaušinius ir ryžius išvirkite atskirai. Atvėsinkite tris kiaušinius stambia tarka arba smulkiai supjaustykite, sumaišykite su ryžiais, žaliaisiais svogūnais, krapais, sviestu. Kad būtų skanu, paimkite lygiomis dalimis ryžių ir kiaušinių. Jei mėgstate sojų padažą ryžiuose, naudokite jį vietoje druskos.

Įdaras – pica

Įdaras gali būti labai įvairus: tiesiog pasiimkite viską, ką naudojate picai. Pavyzdžiui, aš naudoju kumpį, sūrį ir kiaušinius, galite naudoti dešrą, dešras, bulves. Visi produktai gali būti tarkuoti arba smulkiai supjaustyti.

Bulvių įdaras

Vienas iš paprasčiausių ir skaniausių: bulvių košę sumaišome nuo visko, tik nuo sviesto iki keptų svogūnų, žolelių, grybų, maltos mėsos ir kt. Nepilkite sultinio – ant jo galite pasigaminti puikią tešlą pyragams, kuri ilgai bus šviežia ir puri.

Patiko? Duok like ir pasidalink!

JUMS TAIP PAT PATIKS

Facebook komentarai

Reklama