Home Receptai Pomidorai, kuriuos dievina visi mano giminaičiai. Penktus metus neišsiskiriu su šiuo marinatu: dalinuosi receptu

Pomidorai, kuriuos dievina visi mano giminaičiai. Penktus metus neišsiskiriu su šiuo marinatu: dalinuosi receptu

by admin

Patiko? Duok like ir pasidalink!

Pomidorus pagal šį receptą tikrai dievina visi giminaičiai. Sūrymas yra skanus ir dažnai geriamas, kai tik atidarome skardinę.

Kaip marinuoti pomidorus:

Aš visada pradedu nuo skardinių sterilizavimo. Iš pradžių skardines gerai plaunu, paruošimo metu imu naują kempinę ir naudoju tik skardinėms skalbti. Paprastai sterilizuoju per garą, man taip patogu. Trijų litrų stiklainį laikau ant garų 20–25 minutes.

Salierą užpilu šaltu vandeniu ir palieku 15 minučių, tada gerai nuplaunu po čiaupu. Pomidorus dažniausiai perkame dėžėse, aš renkuosi pomidorus be žalos ir tankesnius. Juos gerai nuplaunu po čiaupu.

Taip pat į stiklainį įmesiu svogūnų, paprikų, česnakų, visa tai taip pat reikia gerai nuplauti.

Stiklaino dugne mesiu saliero šakelę, 10-15 žirnių juodųjų pipirų, porą gabalėlių saldžiųjų pipirų, penkias skilteles česnako, pusę vidutinio svogūno, svogūną supjaustau griežinėliais.

Į stiklainį pripildau pomidorų, nieko nespaudžiu, tiesiog padedu, kad tiktų daugiau. Stiklainį užpildžiau iki pusės, įdėjau dar paprikų ir svogūnų, tada visą stiklainį užpildžiau pomidorais. Kai užpildysiu visus stiklainius, pomidorus užpilu verdančiu vandeniu (stengiuosi užpilti verdančiu vandeniu į daugiau nei vieną vietą, bet kad verdantis vanduo pasklistų visur, kitaip stiklainis gali įtrūkti) uždengiu stiklainį dangčiu ir palikite jį 20 minučių, tada išleiskite vandenį ir vėl užvirkite.

Kol verda vanduo, į kiekvieną indelį supilu šaukštą druskos, du šaukštus cukraus ir užpilu vieną šaukštą esencijos. Antrą kartą pilu pomidorus, uždengiu ir susuku. Tiesiog užmetu dangčius į verdantį vandenį ir išjungiu viryklę.

Susukęs, švelniai apversiu stiklainį ir įsitikinu, kad vanduo niekur neišsikiša. Jei vanduo išeina, bandau priveržti dangtį arba pakeisti jį nauju. Pasirodo, pomidorus užpilu du kartus su verdančiu vandeniu, jei pomidorai labai kieti, galite juos 20 minučių užpilti du kartus ir trečią kartą įberti druskos, cukraus, esencijos.

Aš iš karto perkeliu karštas skardines ant grindų, padedu jas aukštyn kojomis ir gerai suvynioju, kad pailgėtų virimo procesas. Palikite pomidorus suvyniotus, kol jie atvės. Apsivelku antklode ir žieminėmis striukėmis. Dažnai ruošiu ruošinius vakare, ryte skardinės vis dar yra karštos, todėl jos būna su manimi iki kito ryto. Tada atvėsusius stiklainius perkeliu į sandėliuką ir visą žiemą sandėliuoju bute be gedimų.

Pomidorai labai skanūs, sūrymas yra saldžiarūgštis, o ne actas, labai tikiuosi, kad jums patiks receptas.

Už trijų litrų stiklainį:

1 šaukštas druskos (30 gramų)

2 šaukštai cukraus (50 gramų)

1 valgomasis šaukštas esencijos (acto rūgštis 70%)

———————

Pomidorai

Paprikos

Svogūnas

Česnakai

Salierai

Pipirai

Patiko? Duok like ir pasidalink!

JUMS TAIP PAT PATIKS

Facebook komentarai

Reklama