Home Receptai Tinginio čeburekai per 10 minučių. Gaminu pusryčiams prie arbatos. Be tešlos minkymo: paprastas ir skanus receptas

Tinginio čeburekai per 10 minučių. Gaminu pusryčiams prie arbatos. Be tešlos minkymo: paprastas ir skanus receptas

by admin

Greiti lavašo čeburekai be minkymo tešlos su įvairiais įdarais. Viskas labai greitai, todėl šis receptas tinka pusryčiams ir greitam užkandžiui.

Pagaminimui jums reikės šių ingredientų:

plona pita duona, 4 vnt;

maltos vištienos, 500 g;

svogūnai, 2 vnt;

druska, pipirai, prieskoniai, žolelės;

kiaušiniai, 3 vnt;

grietinės, 2 v.š.

Gaminimo procesas

Imk bet kokį faršą, aš ėmiau vištieną, nes greitai iškepa.

Faršas sumaišomas su smulkiai supjaustytais svogūnais, druska, pipirų ir prieskonių mišiniu, kurį naudojate maltai mėsai. Galite pridėti žalumynų ir minkšto sviesto, kad įdaras būtų sultingas ir švelnus.

Ant stalo išdėliojame pitos duoną ir išklojame ploną sluoksnį faršo, uždengiame antru pitos duonos lakštu ir supjaustome porcijomis kvadratėliais.

Lygiai taip pat antrą pitos duonos lakštą patepkite malta mėsa ir uždenkite kitu. Supjaustykite aštriu peiliu, kad pita duona nesuplyštų.

Kiaušinius išplakti su grietine arba pienu. Druska pagal skonį.

Kiekvieną gabalėlį pamerkite į kiaušinių masę ir kepkite augaliniame aliejuje iš abiejų pusių iki auksinės rudos spalvos.

Tai yra paprasti čeburekai, kuriuos gaunate. Tokiu būdu galite naudoti kitus įdarus ir gaminti paplotėlius su bulvėmis, kepenėlių paštetą, grybus su svogūnais ir kitus gardžius gaminius.

0

JUMS TAIP PAT PATIKS

Reklama
error: