Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /home/centukas/domains/idomuskaityti.lt/public_html/wp-content/plugins/adnow/adnow.php on line 213

Kuo yra naudingos bulvės ir kas atsitiks, jei jas valgysite kasdien?

Pasidalink su draugais Facebook'e!

Bulvės yra viena populiariausių ir labiausiai paplitusių daržovių pasaulyje. Jis yra daugelio patiekalų pagrindas ir dažnai valgomas kaip garnyras arba pagrindinis įvairių patiekalų komponentas.

Tačiau nuomonės apie bulvių naudą dažnai skiriasi. Pažiūrėkime, kiek tai naudinga organizmui ir kas gali nutikti, jei valgysime jį kasdien.

Ar bulvės sveikos ir kas atsitiks, jei jas valgysite kasdien?

Maistinių medžiagų turtingumas

Bulvės yra daugelio maistinių medžiagų, įskaitant vitaminus C ir B6, kalio ir skaidulų, šaltinis. Vitaminas C palaiko imuninę sistemą, vitaminas B6 padeda normalizuoti medžiagų apykaitą, kalis reguliuoja skysčių kiekį organizme, o skaidulos padeda palaikyti sveiką virškinimo sistemą.

Energijos šaltinis

Bulvėse yra angliavandenių, kurie yra pagrindinis organizmo energijos šaltinis. Jie būtini aktyvumui ir gerovei palaikyti. Kasdien valgydami bulves galite aprūpinti organizmą reikiamu energijos kiekiu.

Sudėtyje yra antioksidantų

Bulvėse yra antioksidantų, tokių kaip antocianinai ir karotenoidai, kurie padeda kovoti su laisvaisiais radikalais organizme. Yra žinoma, kad jie pažeidžia ląsteles ir sukelia įvairias ligas, įskaitant širdies ir kraujagyslių ligas bei vėžį. Todėl bulvių valgymas gali padėti apsisaugoti nuo šių negalavimų.

Poveikis svoriui

Yra nuomonė, kad bulvės prisideda prie svorio augimo ir gali būti kenksmingos, jei jos vartojamos reguliariai. Tačiau tyrimai rodo, kad tai nėra visiškai tiesa.

Bulvės turi mažai riebalų ir palyginti mažai kalorijų, ypač tinkamai apdorotos. Svarbiausia yra saikas ir tinkamas patiekalų paruošimas.

Bulvių kepimo galimybės

Bulvių kepimo būdas taip pat vaidina svarbų vaidmenį. Garuose, kepant ar verdant nepridedant aliejaus ar per daug druskos, patiekalas gali būti sveikesnis, nes išsaugomos maistinės medžiagos.

Bulvės, jei jos vartojamos kiekvieną dieną, yra naudingos sveikatai. Jame yra svarbių maistinių medžiagų, ji padeda išlaikyti energiją, kovoja su laisvaisiais radikalais ir gali būti sveikos mitybos dalis.

Tačiau svarbu nepamiršti apie mitybos įvairovę ir tinkamą bulvių gaminimą, kad būtų kuo labiau išsaugotos naudingosios bulvių savybės.


Pasidalink su draugais Facebook'e!

Facebook komentarai